Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi

Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi; danışanlarının kendilerini tanımalarına, potansiyelini keşfetmelerine yardımcı olmaktadır. Merkez, öğrencilerin üniversiteden elde ettiği bilgileri hayata aktarmasına, sorumluluk bilinciyle üretken ve gelişime açık bireyler olarak yetişmesine yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin meslek hayatına atılmadan önce iyi bir donanıma sahip olmaları önemsenmektedir.

Merkezde öğrencilere;

  • Ben kimim?
  • Başarabilir miyim?
  • Hangi konularda mükemmelim?
  • Sosyal problem çözebiliyor muyum?

gibi çeşitli grup terapileri de yapılmaktadır.

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti ücretsiz verilmektedir.

Amacımız

Amacımız; Kız Öğrenci Konukevi ve Erkek Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerin kültürel, kişisel, sosyal, ekonomik, teknolojik, akademik gelişimlerine katkı sağlamak ve gelişime açık, üretken, kendini ifade edebilen, özgüvenli bireyler olmalarına yardım etmektir.

Gizlilik

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezinde yapılan danışmanlık görüşmelerinde, güven ve gizlilik ilkeleri tüm kapsamıyla yerine getirilir. Yapılan görüşmeler öğrenci izni olmaksızın kimseyle paylaşılamaz. Ancak öğrencinin ya da danışmanlıkta bahsedilen bir kişinin hayati tehlikesi olması halinde yetkili merciler ile iletişime geçilir. Böyle bir durumda dahi bu bilginin paylaşılma zorunluluğunun olduğu ilk önce öğrenciyle paylaşılır.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinden randevu almak isteyenler aşağıdaki bağlantı üzerinden başvuruda bulunabilir.

https://forms.gle/WFP9T9yS6V5Gz9rP7